הדרכת הורים

הורות היא אחת מאתגרי החיים הגדולים ביותר ובאופן טבעי, מלווה במגוון התלבטויות, סוגיות וקשיים. הדרכת הורים היא התערבות ייעוצית-טיפולית אשר מכוונת לסייע להורים להתמודד עם סוגיות שונות הנוגעות להורות.

הדרכת הורים עוסקות בכל הדילמות המרכזיות בחיינו, באתגרים היומיומים בגידול ילדינו,
המטרה היא לעצור לרגע והסתכל על כל התמונה. לשאול את עצמנו, איך אתם רוצים לראות את התא המשפחתי שלכם? מהו החזון שלכם כשאתם אומרים משפחה? האם אתם כהורים עומדים בציפיות של עצמכם? האם אנו יכולים בכלל לעמוד בציפיות אלו?
בליווי והדרכה הורית נלמד להביט יחד על התמונה המשפחתית בכללותה. אתם ההורים מאירים את הדרך, אתם מביאים את המטרות ואני אהיה שם אתכם בעבודה על חיזוק התקשורת הורים-ילדים ובהעצמת ההורות.

מתי פונים להדרכת הורים?

הדרכת הורים מתאימה להורים אשר חשים כי הם מתמודדים עם קשיים, קונפליקטים והתלבטויות בנוגע לילדיהם (הצעירים או המתבגרים) ו/או בנוגע לסגנון ההורות שלהם.
– התמודדות עם שינויים ומשברים בבית- גירושין, הולדת אח, מוות, הגירה, מעבר דירה, מחלה, שינוי רגשי בבית.
– התמודדות עם קשיים והפרעות התנהגות-

לקביעת פגישה ו/או התייעצות, מלאו את הטופס ואחזור אליכם

כיצד טיפול קוגניטיבי התנהגותי יכול לסייע בתהליך הדרכת הורים?

הדרכת הורים במסגרת הטיפול הפסיכולוגי יכולה להתבצע במקביל לטיפול בילד בגילאים שונים או ללא טיפול בילד, כלומר אני נפגשת רק עם ההורים – בתדירות קבועה.
בתהליכי העבודה בקליניקה, הדרכת הורים יכולה לספק מסגרת בה ניתן להתבונן על יחסי הורה-ילד ולהבין את הקשיים, והדילמות שמאפיינות אותם.
הדרכת הורים יכולה לעזור להורים לפתח תקשורת פתוחה וקרובה יותר עם הילד, להבין את עולמו הפנימי, לזהות את הדינמיקה הרגשית הייחודית שנוצרת ביחסים עם הילד במצבי חיים שונים ולספק הכוונה וכלים להתמודדות מיטיבה יותר.

דילוג לתוכן