טיפול בטרשת נפוצה

טרשת נפוצה הינה מחלה כרונית, הנגרמת כתוצאה ממוקדים של דלקת, אשר פוגעת במערכת העצבים המרכזית. הדלקת פוגעת במיאלין – רקמה שומנית, העוטפת את סיבי העצב ולעיתים פוגעת גם בשלוחות העצבים עצמן. לאורך זמן נוצרים מוקדי דלקת שמפוזרים במוח ובחוט השדרה ופוגמים בתפקודה התקין של מערכת העצבים המרכזית.

ההערכה היא כי בארץ יש כיום יש כ- 5,000 חולי טרשת נפוצה ובעולם כולו כ-4 מיליון חולים במחלה.

מהלך המחלה קשה לחיזוי ובדרך כלל מתבטא בקרב 85% מהחולים בהתקפים שלאחריהם הפוגות. סימני המחלה שונים מאדם לאדם ולעיתים גם משתנים אצל אותו אדם.

המחלה מתבטאת לעיתים בתחושת של הרדמות ונימול של הגפיים או הגוף, טשטוש או כפל ראיה והפרעות בדיבור. בחלק מהמקרים תיתכן חולשת גפיים, הפרעה בקואורדינציה של הגפים, אי יציבות בהליכה, הפרעה בשליטה על הסוגרים – בעיקר של השתן, ופגיעה בתפקוד המיני. תופעה לא נדירה המתלווה למחלה הינה עייפות מוגברת, וכן לפעמים ישנה השפעה על הזיכרון ומצב הרוח במידה מתונה.

לקביעת פגישה ו/או התייעצות, מלאו את הטופס ואחזור אליכם

כיצד טיפול קוגניטיבי התנהגותי יכול לסייע בהתמודדות עם טרשת נפוצה?

טיפול קוגניטיבי התנהגותי, מביא את הקשר בין המערך הגופני למערך הנפשי, תוך ליווי צמוד ועבודה על אמונות, מחשבות, אמיתות, המלוות את החולה בעת המחלה, או התפרצות המחלה. הטיפול מעניק לחולה, את הכלים הדרושים לשמירה על הכוחות בתהליך ההחלמה ולאחריה, פריצת הגבולות – מה מותר, מה אני יכול, מה אני רוצה. בדיקת המטרות האפשריות והשגתן- הכל אפשרי.
הליווי ניתן לחולה ו/או לבני הזוג ו/או לבני המשפחה.

דילוג לתוכן