ייעוץ זוגי

כשהזוגיות עובדת היא מקור לשמחה, חיוניות, אנרגיות, פניות והעצמה. כאשר הזוגיות אינה עובדת, היא שואבת אנרגיות, מטרידה, מחלישה, מעיקה ומעפילה על כל תחומי החיים.

מערכת יחסים זוגית, בין אם היא בת חודשיים ובין אם יותר, איננה תמיד הדבר הפשוט ביותר בחיינו. לאורך השנים, אני שומעת זוגות רבים, המעידים על עצמם, כי בזוגיות ה"עבודה קשה" או לחילופין, רואים בזוגיות כמקור לפשרה עצמית, בדיקת החלטות, בדיחות דעים, כעסים מצטברים, דיס-הרמוניה ועוד היד נטויה.
כמעט כל מי שניהל מערכת יחסים זוגית ארוכת טווח יוכל להעיד על כך שזוגיות היא לא תמיד עניין פשוט. כמעט כל זוג מתמודד לאורך השנים עם פערים בצרכים וברצונות, אתגרים ושינויים, עליות ומורדות.
כשהזוגיות עובדת היא גם מהווה מקור לשמחה, חיוניות, אנרגיות, פניות והעצמה. כאשר הזוגיות אינה עובדת, היא שואבת אנרגיות, מטרידה, מחלישה, מעיקה ומעפילה על כל תחומי החיים. אלו נעים על טווח רחב של הסקאלה.
בהתאמה, בעוד שחלק מהזוגות זקוקים לטיפול זוגי, אחרים יכולים להיתרם גם מהתערבות של ייעוץ זוגי.
טיפול זוגי הוא התערבות טיפולית אשר ניתנת על ידי איש מקצוע מוסמך בתחום (למשל, פסיכולוג קליני, פסיכותרפיסט או מטפל זוגי), ומתאימה לזוגות המתמודדים עם קשיים זוגיים משמעותיים. לדוגמה, אלימות מילולית/פיסית/פסיכולוגית, קשיים בתחום המיני, בגידה, הפרעה רגשית של אחד מבני הזוג, פיטורים, מחלה ועוד.
ייעוץ זוגי הוא התערבות ייעוצית המיועדת לזוגות אשר תפקודם הזוגי סביר, אך הם חשים צורך בסיוע ושיפור התקשורת הזוגית.

לקביעת פגישה ו/או התייעצות, מלאו את הטופס ואחזור אליכם

כיצד טיפול קוגניטיבי התנהגותי יכול לסייע בייעוץ זוגי?

ייעוץ זוגי מאפשר לבני הזוג להתבונן בקשייהם הזוגיים באופן מעמיק ולזהות מה עומד בבסיסם. ייעוץ זוגי בו השיח בין בני הזוג מלווה על ידי יצור עבור בני הזוג מסגרת המאפשרת דיבור ישיר אך לא פוגעני על הקשיים.
טיפול קוגנטיבי התנהגותי במערך יעוץ זוגי מתמקד בשיפור וחיזוק התקשורת בין בני הזוג, שינוי דפוסי חשיבה (איך הצד השני יגיב), תרגול מיומנויות הקשבה (ללא האשמה או ביקורת), עיבוד של הקשיים וחיזוק מיומנויות להתמודדות עימם (בירור הקושי בכנות ופתרון קונפליקטים), ביסוס תקשורת כנה, פתוחה ואמפתית.

דילוג לתוכן